بلاگ

فواید دوغ و شیر شتر برای بیماری‌های قلبی و عروقی

شیر شتر چه کمکی می تواند به بدن ما کند و در بهبود چه بیماری هایی موثر است می خواهیم مصرف آن را به افراد دیابتی پیشنهاد دهیم چون با خوردن شیر شتر از خطرات ناشی از دیابت در امان خواهند ماند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مطالعات نشان می دهد که این شیر دارای عوامل دارویی بسیار زیادی است. پروتئین لاکتوفرین در این شیر که ۱۰ بار بیشتر از شیر گاو بوده دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی و همچنین دارای قابلیت مبارزه با بیماری هایی مثل سرطان, آلزایمر, هپاتیت C, سل, زخم معده, دیابت و ایدز می باشد.

 

 

از زمان های گذشته شیر شتر جایگاه ویژه ای در طب قدیم و آیات و روایات دین مبین اسلام داشته است.

 

امروزه نیز مشخص شده است که این ماده غذایی دارای پروتئین های محافظتی زیادی است که خاصیت ایمنی زایی، ضد باکتریایی و دارویی به آن می بخشد.

 

شیر شتر به سبب وجود مواد مغذی و خواص درمانی، سرشار از آنتی بادی ها و ترکیبات ضد سرطانی است و به دلیل وجود انسولین بیشتر نسبت به شیر گاو، گزینه مناسبی برای افراد دیابتی، رژیمی و حساس به لاکتوز است.

 

مطالعات نشان می دهد که این شیر دارای عوامل دارویی بسیار زیادی است. پروتئین لاکتوفرین در این شیر که ۱۰ بار بیشتر از شیر گاو بوده دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد ویروسی و همچنین دارای قابلیت مبارزه با بیماری هایی مثل سرطان، آلزایمر، هپاتیت C، سل، زخم معده، دیابت و ایدز می باشد.

 

نتایج تحقیقات ما نشان می دهد که آنچه که اولیای گرامی و قرآن کریم و طب قدیم ایران بدان تاکید نموده اند با یافته های محققین جدید مطابقت کامل دارد.

 

با توئجه به این که شتر در بیابان ها، مناطق کویری و به دو راز آلاینده ها و مواد غیر طبیعی تغذیه می کند، می توان تولیدات این حیوان را به عنوان محصولات تمام ارگانیک برشمرد.

 

بدلیل خواص بالای این شیر برخی از دانشمندان نام «طلای سفید بیابان» را برای آن مطرح کرده اند.

 

طعم شیر شتر مانند بقیه چهارپایان شیرین است ولی برحسب نوع گیاهان مصرفی در برخی مناطق اندکی تیز یا متمایل به شور میباشد. معمولا وقتی شتران از علوفه های سبز تغذیه می کنند ، شیرشان شیرین است.

 

با توجه به کمتر بودن چربی شیر شتر نسبت به شیر گاو و گوسفند، می تواند بهترین جایگزین برای افرادی باشد که به شیر گاو حساسیت دارند و مصرف مداوم شیر شتر علاوه بر بهبود دیابت، کنترل فشار خون، گرفتگی عروق و پوکی استخوان در درمان بسیاری از بیماری های لاعلاج موثر است.

 

شیر شتر به دلیل مواد غذایی مفید، می تواند جایگزین خوبی برای سایر چربی های حیوانی باشد.

 

مواد مغذی و ویتامین های شیر به حدی است که آن را یک غذای کامل و کافی به حساب می آورند.

 

به همین دلیل سازمان جهانی غذا و دارو، شیر شتر را این گونه تعریف می کند:«یک لیوان شیر شتر معادل یک وعده غذایی کامل»

 

درمان بیماری ها با شیر شتر

 

بیماری های معدوی

 

شیر شتر به صورت محصولات تخمیری برای درمان زخم معده، بی نظمی های بدن، اسهال، یبوست، زخم ها و حتی برای افزایش قدرت باروری تخمدان هم به کار رفته است.

 

پیامبر گرامی اسلام (ص) فرموده اند:«بدرستی که در شیر شتر برای کسانی که به سوء هاضمه مبتلا هستند، درمان است». و نیز می فرمایند:«در شیر شتر شفای اسهال است».

 

تحقیقات نشان داده است که در صورت مصرف همزمان شیر شتر با شیمی درمانی، شیمی درمانی دارای نتایج بهتر و با اثرات جانبی کمتری خواهد بود.

 

دیابت

 

بر اساس پژوهش انجام شده در دانشگاه قاهره ، مشخص شد که شیر شتر حاوی ترکیبی است که همانند انسولین عمل می کند.

 

انسولین هورمون تنظیم کننده قند خون است و بیماران دیابتی به دلیل اختلالات هورمونی ناچارند منظم از این ماده استفاده کنند.

 

تحقیقات زیادی نشان داده است که مواد موجود در شیر شتر باعث تنظیم قند خون بیماران می شود و می تواند بعنوان دارویی بدون عوارض جانبی استفاده گردد.

مطالب مرتبط

خواص باور نکردنی شیر شتر

بررسی خواص شیر شتر و دوغ شتر و نقش آن‌ها در بهبود بیماری‌ها

بهبود اوتیسم با استفاده از شیر شتر

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای رفع جوش صورت

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای کبد چرب

فواید دوغ  شتر و شیر شتر برای بیماری آسم

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای ورم و درد مفاصل

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای بیماری نفخ و یبوست

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای دیابت

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای فشار خون

فواید دوغ شتر و شیر شتر برای بیماری اوتیسم

یک دیدگاه بنویس